10 najzaujímavejších faktov o internete


1. Internet využíva približne 3,2 miliardy ľudí. Z toho 1,7 miliardy užívateľov internetu sú Ázijci. V skutočnosti sa odhaduje, že asi 200 miliárd e-mailov a 3 miliardy vyhľadávaní Google bude musieť čakať, ak sa internet na deň vypne.

www

2. Čína má liečebné tábory pre internetových závislých. 200 miliónov používateľov internetu v Číne je vo veku od 15 do 35 rokov. Preto často strácajú sebakontrolu. Tao Ran, riaditeľ prvej kliniky na liečbu závislostí na internete v rámci vojenskej nemocnice v Pekingu, uviedol, že 40% závislých na internete trpí poruchou pozornosti s hyperaktivitou.

3. 30 000 webových stránok je napadnutých každý deň. Vysoko efektívne programy počítačového softvéru používajú kybernetickí kriminálnici na automatické zistenie zraniteľných webových stránok, ktoré môžu byť ľahko napadnuté.

tablet

4. Prvá webová kamera bola vytvorená na University of Cambridge na monitorovanie kávového hrnca.

5. Internet posiela približne 204 miliónov e-mailov za minútu a 70% všetkých odoslaných e-mailov je spam. Na vytvorenie jediného e-mailu sa vyžaduje 2 miliardy elektrónov.

6. Internet vyžaduje 50 miliónov koňských síl, na to, aby mohol bežať práve v tejto chvíľi.

7. V roku 2005 mal širokopásmový internet maximálnu rýchlosť 2 megabitov za sekundu. V súčasnosti sú v mnohých častiach krajiny k dispozícii rýchlosti sťahovania 100 Mb / s. Ale odborníci varujú, že veda dosiahla svoj limit a optické vlákna nemusia posielať viac údajov.

8. Prvý tweet bol uskutočnený 21. marca 2006 Jackom Dorseyom a prvé video na YouTube, ktoré bolo nahraté, bolo „Meet At Zoo“ o 8:27 hod. v sobotu 23. apríla 2005 od Jaweda Karima.

9. Približne 9 miliónov dospelých v Británii a jedna tretina Talianov nikdy nepoužila internet. Skúste si to predstaviť! Zatiaľ čo v Číne existujú liečebné tábory pre internetových závislákov, rozsiahla populácia sveta ich nikdy nepoužila.

email

10. Väčšina internetového prenosu nie je generovaná ľuďmi, ale robotmi a škodlivým softvérom. Podľa nedávnej štúdie spoločnosti Incapsula je 61,5% alebo takmer dve tretiny celkovej návštevnosti webových stránok spôsobené internetovými robotmi.

About the Author