Ako investovať svoje našetrené peniaze

Dlhopisy

Na to, aby ste mohli investovať svoje peniaze do dlhopisov, potrebujete mať dostatok financií a vysoký kapitál. Dajú sa získať na rôznych verejných finančných burzách vďaka obchodníkom s cennými papiermi. Úroky, ktoré vám váš vklad navýšia sa dokážu vyšplhať aj na šesť percent!

peníze

Investičné životné poistenie

Ďalšou ideálnou možnosťou, ako zabezpečiť seba a tým pádom aj svoju rodinu je investovať do svojho životného poistenia. Tak budete krytí aj v prípade úrazu, či dokonca smrti. Ako bonus vám ponúka možnosť založiť si poisteniu sporenie. V praxi to funguje tak, že časť z peňazí, ktoré mesačne odvediete bude použitých na krytie poistky a časť na investovanie do podielových fondov. Na konci poistného obdobia dostanete omnoho lepšie peniaze, než v prípade kapitálového poistenia. Poisťovne odporúčajú poistiť sa minimálne na dobu desiatich rokov.

Penzijné pripoistenie

Pokukujete po možnosti založiť si penzijné pripoistenie? Neváhajte ani minútu! Podobne ako pri klasickom stavebnom sporení máte nárok na štátny príspevok, a to do výšky sto eur ročne. Pokiaľ si v zdaňovacom období spravíte ročné zúčtovanie, môžete si odpočtom daní prilepšiť skoro o štyristopäťdesiat eur. Jedinou podmienkou je sporiť si minimálne tridsaťpäť eur mesačne a to po dobu piatich rokov. To je zároveň obdobie, počas ktorého sú vaše vklady viazané, a vy ich tým pádom nemôžete vybrať.

Komodity

Pokiaľ nemáte príliš veľký kapitál, či dostatok finančných prostriedkov, ale naopak máte dostatok skúseností, môžete investovať do komodít. Presnejšie sem patria napríklad drahé kamene, striebro a iné drahé kovy, ropa, prírodné bohatstvo ako bavlna,… Pokiaľ vás takáto ponuka zaujala, odporúčame sa vám obrátiť na investičnú spoločnosť. Musíte však rátať s malou mierou rizika. Odporúčame vám neinvestovať do komodít individuálne, ale radšej do celej komoditnej oblasti.

zlato

Akcie

Ak sa v investovaní ako tak vyznáte, stavte na investovanie do akcií. Pokiaľ však máte chuť a dostatok peňazí, investovať za vás môže spoločnosť, ktorá sa akciami zaoberá. Zárukou je vysoký výnos a neobmedzené množstvo a dĺžka investícií.
Pri výbere produktu, do ktorého ste ochotní investovať je potrebné zvážiť všetky riziká. Je dôležité uvedomiť si to, aký zisk v konečnom dôsledku očakávate a preto je vhodné poradiť sa s kvalifikovaným odborníkom v tej danej oblasti.

About the Author