AKO UROBIŤ Z KAŽDEJ MALIČKOSTI ZÁZRAK

.


Ak však chcete zmenu, musíte v prvom rade poznať sami seba. Musíte vedieť čo vás teší a čo zarmucuje. Čo vás stresuje, čo naopak napĺňa šťastím. Je to ako „mapovať“ terén. Teší vás napríklad čerstvá káva vo vašom obľúbenom hrnčeku, krásne kvety vo váze na stole, najlepší priatelia pri dobrom jedle?

sendvič
 
Ranná káva alebo čaj
Vychutnajte si rituál prípravy čo najviac. Vyrobte si podnos, kúpte si krásny porcelánový servis a servírujte sami pre seba šálku čaju či kávy ako keby ste hostili minimálne kráľovnú Alžbetu.
Napustite vodu do rýchlovarnej konvice, počúvajte ako žblnká, potom vnímajte šum variacej sa vody, omamnú vôňu čerstvo zaliateho čaju/kávy.
Chyťte šálku do oboch rúk, zatvorte oči a precíťte sálajúce teplo.
Zapojte všetky zmysly.
A napokon…vnímajte chuť.
Lahodný mok pozvoľna stekajúci do hrdla.
Ak máte balkón či terasu tento rituál nadobudne ešte širší a celistvejší rozmer.
Po každom takomto začatí dňa budete spokojnejší a kľudnejší.

okno
 
Pohľad z okna
Že čo môže byť zvláštne alebo výnimočné pri obyčajnom pohľade z okna? Možno nič. Ak iba pozeráte ale nevnímate. A možno sa ten pohľad zmení ak si všimnete prelínajúce sa farby na oblohe.
Od najsvetlejšej belasej až po tmavú ultramarínovú.
Farbu ihličia na strome pri zapadajúcom slnku.
Kvapky vody ligotajúce sa ako tie najdrahšie diamanty.
Ďatla, ktorý si pomýlil stožiar zo stromom.
Deti hrajúce sa v kalužiach.
Dokonca aj z okna, za ktorým vidíte len stenu sa dá vykúzliť úžasný pohľad.Stačí si kúpiť farby na sklo a namaľovať si naň mozaiku.  A na parapetnú dosku uložiť zbierku kaktusov. Ešte stále máte depresiu?

.

dekorace
 
Sviečky a oheň
Oheň je jeden z piatich elementov. Vydáva suché teplo a pohľad naň upokojuje. Kedysi bol krb ústredným prvkom v dome, spĺňal funkciu ohrevu a okolo neho sa sústreďovalo akékoľvek dianie. Po zavedení plynofikácie a ústredného kúrenia sa ohníky z domov vytratili.
Že nemáte žiadnu z tých možností?
Nič nie je stratené.
Kúpte si sviečky, uložte na stôl do spoločnosti kvetov a rôznych obľúbených drobností. Večer ju zapáľte, zahľaďte sa do ohňa a všetky svoje negatívne myšlienky v ňom „spáľte“. 

AKO UROBIŤ Z KAŽDEJ MALIČKOSTI ZÁZRAK
4.3 (86.67%)3
.

About the Author