Falzifikáty bankoviek, čiže falošné peniaze už majú svoj kurz a tešia sa rastúcej popularite

Falzifikáty peňazí, teda nepravá kópia oficiálnej bankovky a vlastne nelegálne platidlo a jeho princíp je nám známy už pomerne dlhú dobu, ale ešte nikdy nebolo také jednoduché sa k nemu dostať tak, ako dnes! Internet, počítače a tlačiareň celý postup výrazne uľahčili, k falzifikátom sa dnes formou internetu môže dostať takmer ktokoľvek a výsledky vravia svoje. Falzifikáty majú svoj kurz a hodnotu na internetovom trhu!

peníze

Napíklad kópia amerického doláru sa dnes predáva za 50 centov, čo je pomerne dosť. To však značí jediné- obchod s falošnými peniazmi je pomerne populárny. Je to ale zároveň varovanie a nepríjemný pocit pre nás, ktorí sa takýmto obchodom vyhýbame alebo s nimi nemáme skúsenosť. Narastá tak pravdepodobnosť, že v obehu budú práve falošné bankovky a ich vlastníkmi sa môžeme stať i my, ktorí ich nevedia na prvý pohľad rozlíšiť. Potom môže pomerne ľahko nastať situácia, kedy s touto bankovkou (netušíme, že je falošná) pôjdeme platiť a dostaneme sa do nepríjemnej situácie v prípade, ak poskytovateľ služieb rozdiel rozpozná a do ešte väčšej šlamastiky, ak zavolá políciu. Pôvodný vlastník falošnej bankovky ju kúpil cez internet, čiže elektronickou formou a  vypátrať ho sa javí ako pomerne nemožné, hlavne ak už peniaz prešiel viacerými rukami.

euro

Online sprostredkovatelia a dodávatelia týchto falzifikátov si určujú kurz a cenu, ktorá sa vo väčšine prípadov rovná desatine alebo štvrtine hodnoty oficiálnej bankovky. Na ich zhotovenie a dodanie sa čaká údajne dva alebo tri týždne.
Ako som už spomenul, falzifikáty peňazí nie sú žiadnou novinkou, ale čo som nepovedal je fakt, že postupom času menia svoju podobu k dokonalosti. Podľa názorov odborníkov dnešné falošné peniaze (ktoré sa predávajú online) už v podstate rozpozná len banka alebo skutočný odborník.

fake

  • Dokonca sú ťažkým orieškom i pre Európsku centrálnu banku a počet týchto bankoviek v obehu narastá.

About the Author