Kvalitné sklenené zábradlie je nadčasové.

Pri výbere zábradlia sa majiteľ rozhoduje podľa rôznych kritérií. Je podstatné, či má zábradlie byť umiestnené v interiéri alebo exteriéri, či je v rodinnom dome, bytovom dome, kancelárii alebo nákupnom centre. Veľký vplyv na výber zábradlia má tiež denná frekvencia ľudí, ktorí danými priestormi budú prechádzať. Zábradlie na schodoch alebo terase môže plniť rôzne funkcie. Niekedy je zábradlie naozaj iba na okrasu, inokedy zasa môže plniť úlohu bezpečnostnú, čo je asi podstatná funkcia takmer všetkých zábradlí.

sklenené zábradlie

Najčastejšie tu môžeme vyberať z materiálov ako sú drevo, kov alebo sklo, prípadne z ich kombinácii. Ak sme vyššie spomenuli rôzne činitele, ktoré majú na zábradlie vplyv, tak jedným z materiálov, ktoré vyhovuje väčšine z nich, je sklo. Sklo alebo jeho kombinácia s nerezovou oceľou, ktorá niekedy musí zvýšiť bezpečnostné parametre sklenených plôch. Dnes už bezpečnostné sklo, ktoré je používané ako materiál pri konštrukcii zábradlí plní veľmi ľahko aj tie najprísnejšie bezpečnostné požiadavky. No kombinácia s nerezovou oceľou zvyšuje aj celkový estetický dojem zo zábradlia. Asi najviac používané sú sklenené platne z číreho alebo mliečneho skla kombinované s nerezovými stĺpikmi. Takto zábradlia v kancelárskych priestoroch, hoteloch, no veľmi často aj v rodinných domoch pôsobia nadčasovo, luxusne a veľmi moderne.

zábradlie sklo

To, čo priťahuje mnohých na skle, je nielen krásny vzhľad výsledných konštrukcií, ale aj veľmi oceňovaná ľahká údržba a stálosť materiálu. Len ťažko si vieme predstaviť drevené zábradlie, ktoré aj po desiatich rokoch užívania bude vyzerať stále rovnako ako nové. A to už vôbec nehovoríme o frekventovaných priestoroch v nákupných centrách, hoteloch alebo letiskách. No sklo kombinované s nerezovými prvkami dokáže aj po rokoch pôsobiť rovnako sviežo ako nové. A ak aj dôjde k nejakému znečisteniu, údržba je jednoduchá a účinná. V prípade, že uvažujete nad skleneným zábradlím cena, kontaktujte LM MONT, ktorý sú lídrom na Slovensku v sortimente najkvalitnejších sklenených zábradlí a dverí.

About the Author