LED pásiky dokážu vytvoriť farebnú hru v akomkoľvek priestore

Šetriť elektrickú energiu a zároveň byť aj ekologický je výzva pre všetkých výrobcov akýchkoľvek produktov, ktoré majú vplyv na životné prostredie. Témou číslo jeden je totiž ochrana životného prostredia a celej našej planéty pred masívnym znečisťovaním, ktoré spôsobuje v prírode katastrofu. Svetelnej techniky sa to týka takisto.

LED biela teplá

Osvetlenie interiérov, ale aj vonkajších priestorov, musíme zabezpečiť každý deň, niekoľko hodín svietia žiarovky či panely alebo trubice, ktoré odoberajú elektrickú energiu, no ak jej je veľa, tak prinášajú aj vysoké finančné náklady na ich prevádzku. LED svetelné zdroje sa stali ťahúňmi v osvetľovaní, pretože majú dlhú životnosť, aj keď počiatočná investícia do ich nákupu je vyššia, no návratnosť je pomerne rýchla. Vďaka svojim vlastnostiam a výkonu je možné použiť ich aj v polohe hlavného zdroja osvetlenia.

Technológiou LED sa vyrábajú všetky typy svietidiel, trubice, žiarovky, panely, reflektory či pásiky. A práve pásiky patria do kategórie najobľúbenejších, pretože sú maximálne variabilné a ich inštalácia je celkom jednoduchá, umiestnime ich totiž prilepením obojstrannou páskou na zadnej strane pásika a dokonca svojim tvarom led pasy umožňujú nainštalovanie aj do nedostupných miest. Pásiky sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej, teplej, studenej a neutrálnej, ale ak máte záujem o farebné prvky, tak je na trhu k dispozícii LED RGB a RGB-W typ pásika, ktoré umožňujú pohrať sa s farebnými odtieňmi širokej škály farieb.

energeticky-stitok úspory

Aj intenzitu svetla LED pásikov si môžete prispôsobovať svojim potrebám, nastaviť prechody farieb či typ odtieňa svetla, možnosti sú naozaj široké. Pásiky sa dajú využiť v domácnostiach, na pracoviskách, v obchodoch, administratívnych priestoroch, ale aj vo vonkajších priestoroch. LED pásiky majú životnosť až do 50 000 hodín, uhol svietenia dosahuje až 120° a všetky sú vybavené kvalitným SMD2835 čipom.

LED technológia v segmente osvetľovania sa zdokonaľuje a stále prináša nové riešenia, ktoré sú v súlade s potrebami zdravého životného prostredia a úspory energie. Tieto produkty pre zákazníkov predajcovia starostlivo testujú, pretože chcú ponúkať iba kvalitu za prijateľné ceny.

About the Author