Neničte si vlasy fénovaním: 8 spôsobov, ako si ich vysušiť šetrne

Umyli ste si vlasy a chcete ich rýchlo osušiť? Ak máte v pláne použiť fén, či iného teplovzdušného pomocníka, rýchlo na to zabudnite! Zrejme by ste sa utopili vo vlastnom pote. Využite skôr teplé počasie a vlasy si vysušte priamo vonku. Inšpirujte sa nasledujúcimi spôsobmi a vlasy si už nebudete chciet sušiť inak ako týmito radami!

holka

1. Skvelý tip s uterákom!
Ak neplánujete ísť na ulicu s mokrými vlasmi, tak si ich ihneď po umytí zabaľte do uteráka aspoň na dobu 20 minút. Uterák absorbuje z vlasov vodu a Vy môžete vyraziť. Po vysušení sa odporúča vlasy poriadne rozčesať a zafixovať ich lakom na vlasy.

2. Vietor vo vlasoch pomôže!
Super pomocníkom pre vysušenie vlasov je príroda. Nehanbite sa ísť vonku s umytými vlasmi. Mokrý look je moderný a o pár minút Vám vlasy aj tak vysuší slnko a vietor.

3. Mokrý vzhľad nadovšetko!
Máte chuť vyskúšať mokrý vzhľad vlasov? Skúste to! Leto je pre účesy super obdobím. Vlasy si po umytí zabaľte do uteráka. Pre "wet look" počas celého dňa, nezabúdajte na riadnu dávku stylingového gélu.

4. Vyžmýkajte sa!
Vadí Vám, ak máte uterák na hlave? Následne si vlasy po umytí vyžmýkajte. Buďte ale trpezlivá! Vodu z vlasov neodstránite ihneď. Vlasy príliš neťahajte, aby nedošlo k poškodeniz.

5. Bez fénu to ide!
Pomocou fénu vlasy vysušíte, ale ich aj doonale upravíte. Nakoľko pri vysokých teplotách je fén absolútne tabu a Vy chcete mať vlasy ako keď odchádzate od kaderníka, zvoľte si kvalitné stylingové produkty. Pomôžu k dokonálému looku!

6. Mykajte hlavou, kým nie sú suché!
Vyznie to srandovne, ale skutočne to pomáha! Prebytočnú vodu odstránite z vlasov najprv uterákom. Potom sa predkloňte a začnite hlavou mykať. Vlasy si prehrabnite prstami, aby sa do nich takto dostal potrebný vzduch.

portrét

7. Mikrovlákno je zázrak!
Na sušenie vlasov môžete využiť aj kefu, ktorá bude mať štetiny z mikrovlákna. Mikrovlákno dokáže nasať vlhkosť, podobne ako huba. 

Neničte si vlasy fénovaním: 8 spôsobov, ako si ich vysušiť šetrne
Ohodnoťte příspěvek

About the Author