21.storočie a jeho bezkonkurenčná spojitosť s technológiou LED

Ekologickejšia, úspornejšia a technologicky vyspelejšia forma osvetlenia využívajúca diódu LED sa definitívne stala smerom dnešnej doby, súčasťou každej domácnosti, ako aj jednoznačným víťazom na trhu. Všetko čo svieti, má v 21. storočí spojitosť s LED.

barevné reflektroy

Nielen led trubice, led pásiky, led panely, skvelý led refletkor 100w,čiprevedenie vo forme samotných led žiaroviek, ale aj podsvietenie viacerých iných produktov, ideálnym príkladom sú LED televízory. Čiže aj takáto technika, ktorá na prvý pohľad nesúvisí s osvetlením miestností, využíva tieto diódy k žiareniu, v tomto prípade konkrétnejšie ku kvalitnému, ekologickému podsvieteniu obrazovky. Dôvodom takéhoto využitia je okrem iných pozitív aj ich bezkonkurenčne dlhá životnosť a to aj napriek častejšiemu žiareniu. A ako vieme, TV je v nemálo prípadoch v prevádzke takmer nonstop, 24/7. A to je opäť ďalší dôvod, prečo aj výrobcovia televízií siahajú po charakteristike LED a spomenutým vlastnostiam pripisujú veľký komerčný význam.

žluté reflektroy

Pokiaľ sa pozrieme na produkty určené k osvetleniu interiérov a exteriérov, staré halogénové žiarovky už prakticky na trhu nenájdeme, nakoľko ich predaj oficiálne zamietla Európska únia a to od určitej stanovej doby, no neviem Vám povedať presný dátum.

  • Ale zaujíma to už vlastne niekoho?

LED je síce drahšou, ale po určitom období úspornejšou a šetrnejšou alternatívou so skvelými vlastnosťami.
Ako príklad si zoberme LED žiarovky. Ak ich budeme používať pravidelne, návratnosť peňazí za poplatky elektrickej energie sa nám vrátia do doby cca 6 mesiacov. Následne prirátajme dlhé roky jej používania, čiže každý mesiac nižšie poplatky než vtedy, ak sme používali staré halogénové žiarovky. Dnešná doba je dobou technológie LED a prispôsobil sa jej už celý civilizovaný svet, so sebou prináša oveľa viac praktickejších, úspornejších a nápaditejších využití vo viacerých jej formách, ako aj vo viacerých odvetviach a v každej domácnosti.

About the Author