Také malé kráľovstvo

Pre každé dieťa je jeho detská izba územím, ktoré mu patrí a môže tu kedykoľvek hľadať útočisko. Dnes už rodičia, ktorí deťom detské izby zariaďujú určite nemajú problém s výberom nábytku a doplnkov, ktoré by boli pre ich dieťa alebo deti najvhodnejšie. Ponuka v obchodoch je naozaj veľmi pestrá a bohatá a naozaj, je si z čoho vyberať. Pri zariaďovaní detskej izby je treba ale myslieť vopred na to, či má nábytok a doplnky vydržať dieťaťu len na chvíľu alebo ich kupujete na dlhšiu dobu, teda keď už dieťa vyrastie.

dětská postel

Treba si zvážiť, či je naozaj potrebné pre dievčatko kupovať všetko v cukríkovo ružovej farbe, keď aj tak o chvíľu dcéra vyrastie a ako pubertiačka už ružovú zrejme vo svojej izbe nebude chcieť ani vidieť. Treba si nájsť vhodný kompromis a samozrejme o tom komunikovať aj so samotným malým obyvateľom či obyvateľmi. Na čo by ste ale určite pri zariaďovaní detskej izby nemali zabúdať?

· kvalitná posteľ a matrac – spánok je veľmi dôležitý a pre dieťa to platí dvojnásobne. Preto je veľmi dôležité kúpiť svojej ratolesti posteľ s kvalitným matracom, ktorý bude zárukou zdravého a plnohodnotného spánku.
· kvalita materiálov – pri výbere nábytku dbajte na kvalitné a ľahko udržiavateľné materiály, ktoré dieťa nezničí a dlhšie vydržia.
· úložné priestory – ten kto má deti vie, že úložných priestorov a miesta na hračky nikdy nie je dostatok. Preto na to myslite pri výbere nábytku, či už zvolíte prehľadné police, alebo praktické vozíky či krabice.

· doplnky – doplnky sú veľmi dôležitou súčasťou každého interiéru a samozrejme sa to týka aj detských izieb. Vyberajte spolu s deťmi to, čo sa im páči ako napríklad veselé a pestré záclony či závesy, detske koberce, obrázky na steny, lampy či lustre s detskými motívmi.

dětský pokoj

· farby – detská izba by nemala byť strohou a obyčajnou miestnosťou, ale mala by vyžarovať pocit bezpečia a radosti. To dosiahnete vhodným výberom farieb, ktoré by nemali byť veľmi agresívne a sýte, ale veselé a hravé. Voľte radšej jemné pastelové farby, ktoré navodia v detskej izbe tú správnu atmosféru.
Ak chcete svojim deťom dopriať v detskej izbe komfort a pohodlie a chcete, aby sa v nej cítili dobre, treba sa len trochu posnažiť a výsledok bude určite stáť za to.

About the Author