Ako odstrániť pigmentové škvrny na rukáchVekové škvrny sa zvyčajne objavujú na rukách, tvári, dekolte a tiež na predlaktí a na ramenách. Vzhľad pigmentačných škvŕn je veľmi často dôvodom na obavy. Pigmentované škvrny si nemusia nevyhnutne vyžadovať odstránenie lekárskymi službami. Existuje celý rad kozmetiky pre reguláciu pigmentácie kože, rovnako ako prírodné produkty a domáce výrobky a krémy na bielenie pokožky, ktorej použitie znižuje intenzitu tmavých škvŕn. Ale musíte byť trpezliví, aby ste dosiahli úplné zmiznutie, pretože to trvá dosť času.

motivace


Infúzia petržlenu


Vezmite 25 gr petržlenu a zalejte ho vriacou vodou, nechaajte odstáť najmenej tri hodiny. Pomocou bavlnenej vreckovky jemne rozotrite na ruky každé ráno počas dvoch až troch mesiacov. Infúziu uchovávajte v chladničke.


Zmes medu a jogurtu


Zmes sa pripraví z 1 medu a 1 lyžičky jogurtu. Zmes dobre premiešajte. Aplikujte na pokožku rúk a nechajte pôsobiť aspoň pol hodiny. Potom opláchnite teplou vodou. Tento postup by sa mal zopakovať každý deň, až kým nezmiznú škvrny. Táto zmes je veľmi účinná pri odstraňovaní pigmentových škvŕn, pretože aj jogurt a med sú prírodné bieliace činidlá.


Pasta s citrónom


Vytlačte šťavu z jedného citrónu do misy, potom musíte zmiešať šťavu s 1 lyžicou práškového cukru až do získania pasty. Potom masírujte každý večer pastu na pokožku rúk. Po pol hodine ju umyte. Účinok bude viditeľný po troch mesiacoch od aplikácie pasty.

ruce


Prostriedky s kamencom


Zmiešajte 1 čajovú lyžičku (5 ml) kamenca, 1 lyžicu (15 ml) citrónovej šťavy a 2 polievkové lyžice (30 ml) pomarančového džúsu. Aplikujte na pokožku rúk na 30 minút. Potom opláchnite teplou vodou.


Pasta s mliekom


Zmiešajte dve polievkové lyžice ryžovej (ovsenej) múky s trochou surového mlieka, aby ste získali mäkkú zmes. Aplikujte zmes na pokožku rúk každý večer a nechajte ju 15 minút. Umyte teplou vodou a potom si miesto potrite pleťovou ružovou vodou.

jemné ruce


Zemiaková kôra


Ošetrite tmavé škvrny na pokožke vašich rúk každý deň na niekoľko sekúnd so zemiakovou kôrou, môžete ju zmiešať aj s citrónom. Potom zvlhčite krémom.


Oleje
Aplikujte na odfarbovanie škvŕn na 20 minút zmes olejnatého čierneho kmínu a olivového oleja (1: 1). Umyte si ruky teplou vodou a jemne osušte pokožku čistým uterákom.

About the Author