Ako použiť LED pásy na dekoračné osvetlenie?

Pri slove dekoračné osvetlenie vo forme LED pásov si možno väčšina z nás predstaví vianočné obdobie, počas ktorého sú domčeky osvetlené rozličnými svetelnými reťazami a pásmi. Iných možno napadnú skôr svetelné nápisy a reklamy, ktoré sa snažia upútať ľudskú pozornosť. Vedeli ste však, že takéto osvetlenie môžete využiť aj na dekoračné účely v interiéri vašej domácnosti? LED pásy sú totiž to perfektným druhom osvetlenia, ktoré sa práve vďaka ich vyhotoveniu vo forme pásov dá všestranne využiť. Takéto pásy je možné použiť v ich kompletnej dĺžke, kedy ich nainštalujete buď pomocou lišty, alebo pomocou obojstrannej lepiacej pásky. A čo však v tom prípade, keď je pás zbytočne príliš dlhý a nevyužijete ho? Odpoveďou je skrátenie, resp. nastrihanie. Vrátane celej dĺžky sa dajú pásy nastrihať, a nemusíte sa báť, že by sa ich svietivosť týmto poškodila. Pokiaľ ich budete strihať v presne vymedzených častiach, nebude to problém. Nastrihané LED pásy môžete potom umiestniť kdekoľvek, kde potrebujete, aby sa vám zmestili.

LED pás

Obľúbeným miestom, kde sa často LED pásy využívajú sú napríklad rohy stien, kde ich ľudia lepia okolo celého stropu v miestnosti. Takéto osvetlenie následne dodáva priestoru špeciálnu atmosféru, ktorú si viete v prípade multifarebných pásov prispôsobovať vašej nálade. LED pásy pekne vyniknú aj v okolí televízora či televíznej skrine, kde počas sledovania filmov umožnia získať netradičný zážitok.

LED zásuvky

Ich využitie v kúpeľni môže byť rovnako zaujímavé, napríklad okolo zrkadla či na osvetlenie zásuviek. Mimoriadne moderný a elegantný dojem nimi dodáte kuchynskej linke, kde ich môžete šikovne schovať, aby osvetľovali iba zásuvky, barový stôl alebo vnútro skriniek či poličky. Fantázií sa medze nekladú a LED pásy https://www.ledprodukt.sk/206-profi-led-pasy-osram-zaruka-5-rokov môžete využiť naozaj všade, či už hovoríme o vonkajšku alebo interiéri. Ak teda stále váhate, určite dajte svetelným pásom šancu. Predsa len lepšie osvetlenie s tak dlhou životnosťou, odolnosťou voči počasiu a jednoduchou inštaláciu asi nezoženiete.

About the Author