Doprajte kúsok komfortu aj vašim domácim miláčikom

Pokiaľ skutočne patríte medzi ľudí milujúcich svojich psíkov, určite im s radosťou venujete okrem svojho času aj nemalú čiastku peňazí na veci potrebné pre ich šťastný život. Nie je hlúposťou, ak vám na vašom chlpáčovi záleží natoľko, že spáva v obrovskom pelechu alebo vlastní viacero kabátikov. Práve naopak – je krásne poskytnúť malému tvorovi to, čo mu život spríjemní a uľahčí. Nežijú predsa toľko rokov ako my, a preto sa všemožne snažíme ponúknuť im luxus, ktorý si za venovanú oddanosť a nepochybnú lásku zaslúžia.

pes

Postieľka
V dnešnom svete je normálne, že každý pes, ktorý získa povolenie vstúpiť do spoločných priestorov pre ľudí, vlastní pelech. Je možné ho kúpiť v rôznych veľkostiach, tvaroch či farbách. Je tu ale aj možnosť kúpy postieľky, ktorá sa dá vami dokonca navrhnúť. Niektorí to považujú za hlúposť a zbytočnosť, iní si tento výrobok pochvaľujú. Existuje kvantum postieľok vyrobených z plastu alebo z dreva, ktoré vyzerajú ako napodobenina tých našich. Na povrchu sú pochopiteľne vystlané mäkkými prikrývkami, ktoré sa niekedy vyznačujú lepšou kvalitou ako tie naše. Váš miláčik tam teda určite nájde pohodlie a bezpečnosť pri každodennom odpočinku. Cena samozrejme zodpovedá vašej voľbe, no nebude to malá čiastka. Ak ale chcete psíkovi umožniť najvyššie pohodlie, cena vás v kúpe nezastaví. Ďalšou výhodou je, že tieto postieľky sa väčšinou ľahko čistia, a tak nemusíte mať obavy z nečistôt.

Oblečenie
Je síce pravda, že psy by mali vonkajšie prostredie vďaka srsti znášať omnoho lepšie než my. No keď sa pozastavíme nad dnešnými výkyvmi teplôt, meniacim sa prostredím zo dňa na deň a faktom, že je bohužiaľ mnoho druhov prešľachtených, lepšou alternatívou je psa pred týmito faktormi ochrániť a umožniť mu svoje vlastné oblečenie. V každom obchode zameranom na starostlivosť o zvieratá vyhľadáte rôznych tvarov a predovšetkým aj z rôznych materiálov. Na daždivé dni tam nájdete napríklad nepremokavý oblek – tzv. plášť, ktorý psíka chráni nielen pred dažďom, ale aj pred silným vetrom. Tento plášť má dokonca aj prevzdušňovaciu vlastnosť, ktorá zabezpečuje, aby sa pokožka psa pod ním nezaparovala.

retrívr

Ďalej máte k dispozícii rôzne druhy oblečenia zamerané na viditeľnosť psa v tme a iné veci užitočné pre psíka tak ako aj pre vás. Milovníkom a bláznivým nadšencom toto žiaľ nestačilo a svet vytvoril aj módu pre psov. Rozličné kúsky od sukienok zdobených drahokamami až po zábavné kovbojské oblečky, ktoré dodávajú psovi šmrnc a eleganciu. Je už na vás, aký luxusný dar doprajete vášmu miláčikovi, napríklad na Vianoce ?

About the Author