Stojte si za svojím

Položili ste si niekedy otázku, čo vlastne naozaj chcete? Po čom túžite? A čo je pre vás naozaj to najdôležitejšie, čo ste kedy chceli? Verte tomu, že určite nie ste jediný človek, ktorý má podobné trápenie, ale väčšina z nás s tým súperí nejako inak. Ja som mal vždy pocit, že sa niekomu prispôsobujem a že neviem urobiť nič preto, aby to bolo inak. Ale, poviem vám tajomstvo. Ak sa budete vždy prispôsobovať, ľudia si na to zvyknú a budú od vás očakávať, že nemáte vlastný názor. Takto to naozaj je a verte tomu, že inak to proste nebude.

dveře skleněné

JE TO ŤAŽKÉ?

Asi je jasné, že niektoré veci sú oveľa ťažšie, ako sú tie druhé. No napriek tomu je fajn, keď sa naučíte povedať nie. A hlavne vtedy, keď ste vo vysokej pozícii, ako som napríklad ja. Musel som sa naučiť vzdorovať mojím zamestnancom, pretože keď som to predtým nerobil, bolo mi celkom ťažko. Vždy som si to potom niekde potreboval vybiť a bohužiaľ si to odniesla moja rodina. Takže teraz už išlo iba o pochopenie. A to som našťastie mal. Takže, už mi bolo jasné, že si musím robiť všetko po svojom. Ešte vymyslieť, ako to reálne aj urobiť.

prosklené dveře

ZAČNETE MALIČKOSŤAMI

U mňa to boli úplné hlúposti, vďaka ktorým si ľudia okolo mňa uvedomili, že nie som bábka. V prvom rade to bolo napríklad to, že som miesto drevených, ktoré chceli oni, dal do kancelárií sklenene dvere. Možno maličkosť, ale dal som im poriadne najavo to, že so mnou jednoducho nemôžu kývať a že bude všetko tak, ako si poviem ja. Aj tak sú oveľa krajšie a štýlovejšie. No a aby toho nebolo málo, plusom je aj to, že na nich môžem takýmto spôsobom dozerať. Aspoň viem, že reálne pracujú a netvária sa, že niečo robia len tak na oko. A som presvedčený o tom, že presne toto je niečo, čo takmer každý zamestnanec potrebuje. Hlavné je, aby veci fungovali tak, ako to chcete vy. Byť benevolentný nie je riešenie.

About the Author