Nepríjemné kŕčové žily si pýtajú odstránenie!

Pomerne veľa ľudí má v súčasnosti problém s takzvanými kŕčovými žilami. Ich príznaky majú celkom neželanú podobu, čo sa týka samotnej estetiky nôh, ale čo je nepríjemnejšie, to je v takomto prípade samotný pocit ťažkých nôh. Najviac alarmujúci je však stav, v ktorom sa tieto príznaky nezačnú včas liečiť a prekvitnú do intenzívnej bolesti či až do zápalu.

ženské nohy

V nejednom prípade je typická situácia, v ktorej sa problém prejavuje najskôr len „metličkami“, atypickými žilkami v dolných končatinách a ľahším pocitom tlaku v nohách. Väčšiu pozornosť tomu žiaľ začneme venovať až vtedy, ak sa tento stav stupňuje a začne nám výraznejšie prekážať. Je však vhodné uvedomiť si nasledovné:

  • Keď kŕčové žily a ich príznaky začnete liečiť už v prvotnej, respektíve začiatočnej a menej škodlivej fáze, tým lepšie. Samotná liečba ako aj ich odstránenie môže byť jednoduchšie a to skôr môže byť táto estetická vada a zároveň bolesť eliminovaná.

doktorka a pacient

Je rozhodne výhodou, ak sa vám podarí vyhnúť ťažšiemu štádiu, ktoré je špecifické napríklad zápalom a následne väčšou bolesťou, či viditeľnejším sfarbením kože v postihnutej oblasti. Je dôležité takisto sa vyhýbať faktorom, čo tieto príznaky zhoršujú. Mali by sme sa vyhnúť noseniu tesného oblečenia a nekomfortnej obuvi, takisto dlhodobému státiu a rovnako dlhodobému sedeniu. V takýchto situáciách je vhodné dať si prestávku a praktizovať aspoň 10 minútové cviky, respektíve snažiť sa meniť polohu tela.

Aj tomto prípade, akým sú kŕčové žily a ich príznaky platí, že prvotné znaky špecifické napríklad spomenutými metličkami a neestetickými „pavučinami“ vedia byť varovným signálom, že je potrebné podstúpiť liečbu a zmeniť niektoré škodlivé faktory v našom živote.

About the Author