Programovateľná herná klávesnica – Cooler Master Masterkeys Pre L

Programovateľná herná klávesnica je vybavená špeciálnymi spínačmi Cherry MX Brown. Na prvý pohľad jej čierne prevedenie vytvára dojem, že sa jedná o bežnú kancelársku klávesnicu, pre kancelárske využitie. Zdanie ale klame. Pod týmto, na prvý pohľad, dojmom sa ukrýva vynikajúci herný produkt s vlastným procesorom, pamäťou, možnosťou programovať nielen často používaná makrá, ale aj vzhľad podsvietenia jednotlivých kláves. Tento model má čisto biele podsvietenie.
 klávesnice detail
Ku klávesnici odporúčame stiahnuť zo stránok výrobcu klávesnice program Cooler Master Portal, ktorý slúži k updatu firmwéru. Vlastné programovanie pokročilých funkcií tejto klávesnice, prebieha prostredníctvom kombinácie stlačených tlačidiel priamo na klávesnici. Ku zdarnému naprogramovaniu všetkých funkcií užívateľ potrebuje len pár minút času a tabuľku, ktorá je súčasťou balenia.
 
Klávesnica je pripojená k počítaču pomocou meter a pol dlhým USB káblom. Rozloženie klávesov na klávesnici je tradičné, snáď len nepatrnou nevýhodou je malá klávesa Enter. Klávesy Windows sú opatrené logom Cooler Master.
 
Najdôležitejšie je príjemný pocit z tlače klávesov. Tie sú vďaka spínačom Cherry MX Brown pomerne mäkké, ale súčasne ponúka dostatočnú zvukovú aj hmatovú odozvu. Klávesy pracujú s prítlakom 55 cN a zmenu stavu zaznamenávajú po znížení zdvihu o 2 mm. O návrat tlačidiel sa starajú špeciálne pružiny s 45 cN zdvihom. Spínače obsahujú zlaté vodiče, špeciálne protikorózne ošetrenie a mali by vydržať až 50 miliónov stlačení.
 klávesnice animace
Nastaviť u klávesnice možno intenzitu podsvietenia a to pomocou štyroch úrovní a typ podsvietenia v podobe celoplošného, ​​bodového, radového atď. Možno ľahko vypnúť klávesu Windows, možno vytvárať, spúšťať, opakovať a mazať makrá, ovládať multimediálne prehrávače, meniť rýchlosť opakovania tlačidiel od 1 do 8 a vykonávať množstvo ďalších nastavení.
 
Klávesnica nepatrí k najlacnejším, stojí okolo 155 Euro a to ju radí do drahších modelov so skvelými parametrami a funkciami.

Programovateľná herná klávesnica – Cooler Master Masterkeys Pre L
5 (100%)1

About the Author