Ako cestujete?


Ľudia si myslia, že cestovanie je veľmi jednoduchou a rutinnou záležitosťou. Pre niektorých ľudí to skutočne tak naozaj je. No okrem toho musíte myslieť na to, že mnohí ľudia berú cestovanie ako to najhoršie na celom svete. Hlavne tí, ktorí majú z cestovania chorobu. Keď si však nájdete vhodný dopravný prostriedok, nemusí byť pre vás cestovanie utrpením. Je veľmi dôležité vedieť, ktorý vášmu žalúdku nerobí dobre. Potom môžete urobiť aj potrebné opatrenia. Nikdy neviete, možno to predsa len zvládnete aj bez liekov.

silnice
 
AUTOBUS
Je to asi ten najmenej obľúbený spôsob cestovania a skutočne sa vlastne ani nemáte čomu čudovať. Veľmi veľa ľudí, ide to väčšinou skutočne pomaly a cítite každý jeden záchvev. No keď si to v hlave poriadne nastavíte, nemusíte prežívať muky. Dôležité je, aby ste si nesadli dozadu, ale dopredu, čo najbližšie k šoférovi. Vtedy uvidíte, že to cestovanie autobusom nemusí byť až taká veľká otrava. Ideálne je sedieť aj blízko pri zadných dverách.
 
VLAK
Vlak je skutočne veľmi pohodlný. Už len ten samotný pocit, kedy sa jednoducho poriadne nehýbete alebo teda vaše telo nemá pocit, že by sa príliš hýbalo. Keď k tomu prirátate ten monotónny zvuk, ktorý vlak vydáva, môžete si byť istý, že budete úplne v pohode. Uvidíte krajinu z úplne inej perspektívy. Dokonca sa môžete ísť aj prejsť, keď budete mať už dlho sedenia. Môžete ísť aj na toaletu (aj keď to príliš neodporúčame).
 
AUTO
Keď chcete byť sám sebe pánom a chcete si zastaviť, kedykoľvek chcete, určite je pre vás auto tým najlepším riešením. Môžete ísť kamkoľvek chcete a nie ste obmedzovaný tým, že sa musíte o niečo vyslovene starať. Je však len na vás, kam pôjdete.

rybáři
 
LIETADLO
Ak nerátame dve hodiny na letisku pred odletom, lietadlo je určite tou najrýchlejšou možnosťou. Je skutočne aj veľmi pohodlné, verte tomu, že to budete milovať. Tak na ktorý spôsob sa necháte nahovoriť?
 

About the Author