Austrália

Čo navštíviť?
Sydney
Je najväčším mestom Austrálie, kde je možnosť využiť svoj voľný čas rôznymi spôsobmi. V tomto rušnom meste ešte stále máte možnosť oddychu na pokojnej pláži Bondi. Ďalšou vašou možnosťou je návšteva Opera House, o ktorej má určite každý z vás aspoň nejaké malé informácie. Ak chcete zažiť pokojný čas na vode, je možnosť plaviť sa cez prístav alebo sa môžete ísť zabaviť na party do King´s Cross. Ako alternatívu si môžete vybrať Melbourne, ktorý je trochu viac akceptovateľný pre ľudí, ktorí majú radi komornejšiu atmosféru, veľa kaviarní, mestskej zelene, parkov.

sydney

Uluru
Aj keď je to „len“ veľká skala, pohľad odtiaľ je jednoducho úžasný a považuje sa za jednu z najlepších atrakcií v krajine. Ak sem pôjdete, zariaďte si program tak, aby ste tu mali možnosť vidieť aj východ aj západ slnka, oba sú nádherné.

Pláže
Austrália sa pýši nádhernými plážami a ostrovmi. Môžete si zaplatiť plavbu, ktorá vychádza okolo 600 austrálskych dolárov, trvá tri dni a dve noci a máte možnosť vidieť niektoré z najkrajších piesočnatých pláží. Napríklad pláž Whitehaven je jednoducho očarujúca a pravdepodobne budete chcieť v tomto raji ostať celý život.

austrálie

Ubytovanie a strava
Ak ste nenáročný na ubytovanie, zaplatíte od 20 do 40 dolárov za zdieľané izby. Ak chcete dúkromnú izbu, zaplatíte za ňu okolo 100 dolárov, s vlastnou kúpeľňou, TV a raňajkami. Ak sa rozhodnete ubytovať vo väčšom hotelovom reťazci tak sa pripravte na sumu okolo 200 dolárov za noc.
Za stravovanie zaplatíte viac, jedlo tu nie je lacné. V bežnej reštaurácií zaplatíte viac než 20dolárov za obed. Ak sa rozhodnete variť si sami, treba rátať s výdavkami 100dolárov za týždeň. Ak ste fanúšikom fast foodu tak zaplatíte za jedlo asi 15 dolárov. Najlacnejšie sú indické a ázijské jedla, ktoré vás výjdu na 10 dolárov a je to cenovo najdostupnejšia alternatíva.

About the Author