Vhodná liečba prechladnutia, či dusivého kašľa

Nepríjemných ochorení naša civilizácia pozná zatiaľ ešte dosť, niektoré sú vážnejšie, iné ľahšie, u mnohých však existuje pomoc, no i tak to nebýva zrovna jednoduché, choroba nás potrápi určitou bolesťou a nepríjemnosťami. A práve preto s ňou musíme zatočiť, musíme si pomôcť, niečo proti tomu podniknúť, tak sa jej môžeme nadobro zbaviť. Najlepšie ihneď na začiatku, kedy pociťujeme prvé príznaky.

léky

V tomto smere sa zameriam na zapal priedusiek a s dovolením spomeniem i pár rád, ako pri tomto ochorení čo najskôr postupovať. Dúfam, že budú užitočné.
Takéto ochorenie žiaľ nešetrí ani malé deti, článok bude vhodný i pre vyliečenie malého dieťaťa.

Nepodceňujme chrípku! Treba ju vyležať.
Môže sa stať, vlastne častou príčinou je fakt, že prieduškové zapálenie vzniká niekedy z obyčajného prechladnutia alebo chrípky. Práve preto nie je správne chrípku podceňovať, akonáhle prichádzajú príznaky, zakročme už radšej priamo na začiatku, nech si dieťa týždeň doma odpočinie, nech sa lieči, pije čaj, v prípade zvýšenej teploty, nech má predpísané antibiotiká. Práve z ignorácia chrípky ľahko môže nastať zapálenie a to už je nepríjemnejšie. Skrátka tá chrípka, prechladnutie, sa musia liečiť, inak to chytí takéto vážnejšie rozmery.

Prvý príznak hrozby zapálenia?
Dotyčný začne kašľať. Avšak nepôjde o taký ten bežný kašeľ, ale dosť silný až dusivý.

Tieto recepty by však mohli pomôcť, no popritom užívajme i antibiotiká.
Sirup z cibuľe
Samotný názov, no i zloženie tohto sirupu neznie chuťovo lákavo, viem, ale tu ide v prvom rade o pozitívny účinok na priedušky. Nájdite nejakú obyčajnú menšiu fľašku, do nej nasypeme kúsky nakrájaných cibúľ, pre zjemnenie pridáme i cukor, no ešte lepšie med. Fľašku uzavrieme, necháme ju položenú dva dni na teplom radiátore, cibuľa tak pustí svoju liečivú šťavu. Potom stačí, dať si každý deň aspoň po dvoch lyžičkách tohto sirupu.

čaj

Mlieko s medom
No toto je tá chutnejšia varianta, stará dobrá klasika, teplé mliečko s medom, po ktorom je však lepšie chvíľu nič nejesť, ani si neumývať zuby. Malo by sa konzumovať pri dostavení bolesti, avšak ideálne by bolo piť ho hlavne tesne pre spaním.

About the Author