Zdravé nechty sú základ

.


Ruky sú veľmi často na očiach okolia a okrem zimných mesiacov sa len veľmi zriedka zakrývajú. Nie sú len estetickým problémom, no ako hádam najpoužívanejšia časť tela sú vystavené aj veľkej záťaži. Preto je dôležité dbať na pevné a zdravé nechty, ktoré nesplnia len kritériá pekného vzhľadu, no zohrajú aj veľmi významnú úlohu v ochrane prstov a celkovej funkčnosti rúk. Rovnako to platí o nohách.

kameny
 
Bohatá manikúra v podobe farebných lakov, či umelých nechtov je síce vítaným spestrením, no pre každodenný život to nie je nutné. Dôležitá je najmä starostlivosť o zdravie.
 
Ako na to:
 
1.) Dbajte na výživu. Pre pevné nechty je nutné začať zvnútra. Musíte im zabezpečiť dostatok vhodných živín pre rýchly a bezproblémový rast. Kľúčovú úlohu v raste zohrávajú prvky zinok a vápnik. Nedostatok sa okamžite prejaví na vzhľade a štruktúre nechtu. Biele škvrny, lámavosť či krehkosť sú jasným znakom, že niečo nie je v poriadku. Bohatým zdrojom týchto prvkov sú strukoviny, či vajcia, celozrnná múka, či mliečne výrobky. Prípadne siahnite po výživových doplnkoch.
 
2.) Nezanedbávajte starostlivosť. Pravidelná manikúra by nemala byť len výsadou žien. Pravidelný strih a záverečné uhladenie pilníkom je skutočne základ starostlivosti, ktorý by mal pravidelne podstupovať každý. O tom, že špina nemá za nechtami čo hľadať nie len z estetického, ale aj zdravotného hľadiska sa hádam netreba ani špeciálne zmieňovať. Nedostatok hygieny môže veľmi ľahko spôsobiť infekciu.

.

sedmikráska

Udržiavaním tvaru a elimináciou možných prasklín po strihaní sa vyhnete bolestivým roztrhnutiam nechtu pri zachytení o šaty, či iné nepríjemné nehody. Zle upravenými nechtami sa tiež môžete jednoducho poškriabať, či rovno nechtiac ublížiť niekomu inému. Doplnková starostlivosť by mala zahŕňať zatlačenie kožtičky, masáž vhodným krémom a jednoduchý náter ochranným bezfarebným lakom.

Zdravé nechty sú základ
5 (100%)1
.

About the Author