Neodolateľná atmosféra Vianoc v Madride


Cestovanie pre niekoho znamená únik z práce, pre niekoho je to životný štýl. Akokoľvek to je, vždy človeka poteší, keď naberie nové zážitky a skúsenosti. Jedným zo skvelých zážitkov, na ktoré sa dá ešte dlho spomínať, je aj vianočný Madrid.

čokoláda

Fantázii sa tu medze nekladú
Na Plaza Mayor je veselo tradične  až do 6.januára. Na tomto námestí nájdete vyzdobené stánky ponúkajúce rôzne suveníry , všakovakých pouličných umelcov predvádzajúcich krkolomné kúsky a množstvo ľudí vo farebných kostýmoch . Môže sa ľahko stať, že okolo Vás prejde muchotrávka alebo krígeľ piva. Španieli majú zmysel pre humor i fantáziu.  A môže sa stať, že milovníci teplejšieho počasia budú mať šťastie. Je totiž celkom bežné, že počas decembra  sa teplomer vyšplhá na krásnych 17 stupňov Celzia.

socha

Vedeli ste, že symbolom Madridu je medveď?
Kedysi žilo na území Španielska množstvo medveďov, ktorí postupne vymizli. Ostala ale po nich pamiatka. A to socha medveďa, ktorý sa opiera o strom madroňo. Tento významný symbol Madridu, sa nachádza na jednom z najfrekventovanejších námestí v meste, Puerta del Sol. Okrem krásnej architektúry, kaviarničiek, reštaurácií a obchodov, sa tu môžete pofotiť s rôznymi postavičkami z rozprávok, ktoré Vás budú vítať na každom kroku, vrátane Mr.Beana. V čase vianočného obdobia na tomto mieste žiari  obrovský vianočný stromček.

Požiar kráľovského paláca
V roku 1734 vypukol v nádhernom kráľovskom paláci taký rozsiahly požiar, že budovu museli renovovať ďalších 26 rokov ! Ak by ste si chceli aspoň na chvíľu vychutnať krásu a vidieť interiér paláca zvnútra, vedzte, že to možné je. Na rozdiel od Buckinghamského paláca v Londýne.

palác

Hýčkajte svoje chuťové bunky
Španielska kuchyňa je jednou z najlepších a najrozmanitejších na svete. Či začnete ráno typickým španielskym churros s horúcou čokoládou, alebo na obed s chutnou Paellou, prípadne večer zakončíte v nejakom z tappas barov chutnými jednohubkami a príjemnými drinkami, je vyslovene na Vás. Určite však neoľutujete a domov si prinesiete fantastické spomienky na túto krásnu a modernú metropolu zo srdca Španielska. 

About the Author