Kúpte si, čo chcete

Keď som bola mladšia, vždy mi záležalo na tom, ako vyzerá moje okolie. Ako vyzerajú veci okolo mňa a ako pôsobia na ľudí, ktorí sú mojou súčasťou. Bolo mi jasné, že nech sa deje čokoľvek, niektoré veci sa proste ovplyvniť nedajú, no napriek tomu sa musíme zamerať na to, že všetko sa dá vyriešiť. Ja som vyrastala v rodine, kde sa všetko dedilo. Mohla som byť rada, že som po niekom nezdedila aj zubnú kefu a spodné prádlo, pretože nech sa dialo čokoľvek, vedela som, že to mákm po niekom alebo, že to ja budem musieť niekomu darovať. Nevravím, že je to zlé. Ale myslím si, že každý raz za čas potrebuje aj to svoje, v čom sa bude vedieť realizovať.

prosklené stěny

Preto som vedela, že si chcem našetriť na to, aby som si mohla svoje bývanie poriadne užiť a byť s ním naozaj spokojná. Nevidela som dôvod, prečo by som sa mala orientovať len na veci, ktoré potrebujem a tie, ktoré si môžem od niekoho zobrať. Naozaj som chcela mať moderný domov, ktorý bude vyzerať perfektne, išlo mi len o to, aby som mala aj niečo, čo predo mnou nikto nemal a čo nebudem musieť podarovať. Preto som nakoniec skončila pri tom, že budem mať doma presklene steny.

okno

Nebolo to niečo, po čom som od malička túžila. Bolo to niečo, čo som proste chcela až neskôr, pretože mi na tom záležalo a pretože som vedela, že presne toto ma posunie v mojom živote ďalej. Nemusím mať predsa výčitky, ak si kúpim niečo nové, niečo, čo po nikom nezdedím a na čo sa budem môcť skutočne spoľahnúť. Takže už naozaj ani nemám nad čím rozmýšľať. Ja len chcem, aby som bola spokojná ja a aj môj partner a aby sme nemali všetko po niekom v našom okolí. Každý chce mať predsa aj svoje veci, je to normálne a aj keď recykláciu podporujem, neznamená to, že nechcem mať niečo aj svoje. Ale určite to nepovažujem za niečo zlé, taká je väčšina ľudí, ktorých poznám. Preto mi je to jasné.

About the Author